Historie

K myšlence založení Glocktuning.cz mě přivedla moje letitá láska ke zbraním a především osobní zkušenost s úpravami krátkých i dlouhých zbraní.
Zbraním se totiž intenzivně věnuji více než 25 let, což je mimochodem více než polovina mého života.
V devadesátých letech jsem byl u zrodu praktické střelby v Čechách (nyní IPSC), která mi tehdy dokonale učarovala a patřím k zakládajícím členům Asociace praktické střelby ČR.
V disciplíně IPSC mám zkušenosti jak s krátkými, tak i dlouhými zbraněmi nebo brokovnicemi.
Mnoho let se věnuji střelbě na velké vzdálenosti (Sniper Rifle), a to od malých ráží .223 Rem až třeba po ráži .50 BMG.
V letech 2007 až 2015 jsem se vrcholově věnoval brokové disciplíně Olympijský skeet a několikrát jsem se probojoval na MČR, Český pohár a vybrané mezinárodní závody.

Je sice skvělé mít moderní a krásnou zbraň, ale když vám úplně „nesedí“ v ruce, je vám k ničemu.
Na to jsem už dávno přišel a přijde na to každý, kdo se alespoň trochu věnuje střelbě nebo je střelba součástí jeho výcviku.
V duchu rčení „železo střílí – pažba trefuje“ jsem se tehdy pustil do prvních úprav a postupem času prošlo mýma rukama desítky mých zbraní a možná stovky zbraní mých kamarádů a přátel.
Většinou je cílem úprav zlepšení ergonomie, vylepšení nebo změna úchopu, úprava ovládacích prvků a nebo třeba zvýšení přilnavosti gripu.
Ve výsledku ale všechny úpravy směřují k tomu jedinému, zlepšení střeleckých výsledků.
S dobře upravenou zbraní, která Vám sedí v ruce, budete totiž daleko přesnější, rychlejší a hlavně spokojenější.

Jak šel čas, začal jsem se specializovat na úpravy pistolí s polymerovým rámem jako je právě Glock a v posledních letech také Smith & Wesson, CZ, Springfield Armory, Heckler & Koch a další.
Není problém na zbrani udělat jakoukoli možnou a někdy i nemožnou úpravu jak tvaru, tak i povrchu.
Ostatně, podívejte se do galerie na některé mé práce.
Dnes mohu směle říci, že zbraně upravené v mé dílně, slouží příslušníkům různých vojenských i soukromých jednotek po celém světě. Najdete je také v rukách mnoha našich policistů a vojáků, střílí z nich několik IPSC střelců, ale především je vlastní mnoho soukromých osob, které těší nejen jejich krása, ale také jejich originalita, spolehlivost, funkčnost, zpracování a dokonalá ergonomie.
Rozdíl mezí zbraní „z krabice“ a zbraní, kterou Vám upravím na míru je doslova propastný a mě nesmírně těší takové zbraně tvořit podle Vašich představ.

G.T.

stippmuj-stul-4

CHCI SE OBJEDNAT

Sdílej